„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”

Wszystkich Świętych. Dzień Zaduszny. Wszyscy niemal odwiedzą cmentarze i zapalą znicze na grobach swoich bliskich, sąsiadów, znajomych, powstańców, bohaterów ostatnich wojen. Zatrzymają się przy zapomnianych grobach, chwilę się zamyślą nad ludzkimi losami.

Odnosząc się do słów Jana Pawła II młodzież z naszej szkoły odwiedziła miejsce, które ma dla nas ważne znaczenie pod względem historycznym i regionalnym. 31.10.2018r. Uczniowie Branżowej Szkoły w Zamościu wraz z opiekunem odwiedzili cmentarz parafialny w Zamościu. To miejsce szczególne ważne dla naszego miasta, gdyż przypomina o historii naszej małej ojczyzny. Młodzież w skupieniu oddała hołd i zapaliła znicze na grobach żołnierzy poległych podczas kampanii wrześniowej i ludności cywilnej pomordowanych przez hitlerowców podczas II Wojny Światowej. Czas spędzony na cmentarzu, był dla uczniów lekcją historii, o tych którzy swoją postawą życiową odcisnęli niezatarte piętno zarówno historii Polski, regionu jak i w tutejszym środowisku.