Druk 3D zawód przyszłości – zamień swoje pomysły w rzeczywistość

Jesteśmy u szczytu eksplozji druku 3D, a kariery, które wybierają dzisiejsi młodzi ludzie u progu drogi zawodowej, będą wyglądać zupełnie inaczej niż kariery do jakich jesteśmy przyzwyczajeni dzisiaj. 

W świecie, w którym zarówno rutynowa praca fizyczna, jak i praca umysłowa mogą być łatwo zautomatyzowane przez roboty i algorytmy, musimy stale się uczyć i znajdować nowe sposoby na bycie atrakcyjnym na nowoczesnym rynku pracy. Zmusza do tego również tendencja powrotu produkcji w formie zminimalizowanej do krajów wysoko uprzemysłowionych z rynków z tanią siłą roboczą. Druk 3D daje możliwości rozwoju kariery w wielu dziedzinach i na licznych płaszczyznach.

Drukarz 3D – projektanci ciała 

Obecna technologia druku 3D pozwala naukowcom drukować skórę, tkanki nerek i wątroby, kości i naczynia krwionośne. Nie możemy jednak jeszcze używać tych biodrukowanych tkanek u ludzi. Naukowcy zajmujący się najnowocześniejszymi biodrukowaniem 3D uważają jednak, że przeskok ludzkości do wykorzystania przez ludzi biodrukowanych tkanek 3D nastąpi za mniej niż dekadę. Oznacza, to, że organy, które ratują ludzkie życie,  zaprojektuje i wykona drukowane w 3D któryś z obecnych uczniów szkoły podstawowej?

Nowoczesny artysta drukuje w 3D 

Nigdzie sztuka i technologia nie łączą się ze sobą lepiej niż w druku 3D. Technologia ta ma zastosowanie od artystów armatury po profesjonalne galerie sztuki. Technologia druku 3D jest teraz częścią świata sztuki. A to dopiero początek. W miarę jak technologia staje się coraz szerzej dostępna i zwiększa się szybkość i możliwości, artyści posiadający umiejętność projektowania i drukowani 3D mogą  wizualizować i tworzyć dzieła sztuki, które nie byłyby możliwe bez druku wielowymiarowego.

Mechanik samowystarczalny – drukarz 3D 

A co z naprawą samochodu lub wymianą części? Drukowanie 3D pozwoliłoby na wydrukowanie dokładnej części do każdego samochodu, gotowej do zainstalowania przez mechanika. Nie możemy być pewni, co przyniesie przyszłość, ale jasne jest, że druk 3D jest częścią tej przyszłości i podstawą wielu, nowoczesnych profesji.