Jakie cechy powinien mieć dobry programista?

Jeszcze kilka lat temu ludzie nie pomyśleliby, że pojawią się takie nowe zawody. Jednak rozwój techniki sprawia, że będzie cały czas przybywało nowoczesnych zawodów i w większości będą one związane z nowymi technologiami, które są odkrywane przez człowieka.

Dlatego na pewno programiści będą mieli mnóstwo pracy. W tej profesji jednak trzeba się nieustannie szkolić i poszerzać swoją wiedzę dotyczącą programowania. Osoby się tym zajmujące muszą też reagować na zmieniający się rynek pracy.

Umiejętności, dzięki którym łatwiej będzie się odnaleźć w zawodzie programisty

Trudno sobie wyobrazić w tej chwili dobrego programistę, który nie zna znakomicie języka angielskiego, ponieważ to właśnie w tym języku odbywa się całe programowanie różnych aplikacji i stron internetowych. Taka osoba powinna też być cierpliwą i uważna w swoje pracy, bo nawet niewielki błąd może spowodować, że taka aplikacja nie będzie działa prawidłowo, a znalezienie jakiegoś błędu w kodzie może potrwać dłuższą chwilę. Na pewno trzeba tez być osobą pracowitą, ponieważ nie jest łatwo ogarnąć wszystkie zagadnienia związane z tą tematyką. Ten nowoczesny zawód wymaga też ogromnej samodzielności i przy tym dużej dyscypliny, jeżeli chodzi o samą pracę, ponieważ w większości wypadków to sami programiści ustalają godziny swojej pracy.  Jednak musi taka osoba również umieć pracować w zespole, ponieważ nad danym programem może pracować kilkanaście osób, dlatego też trzeba umieć słuchać ewentualnych uwag i wdrażać je w życie.

Po prostu trzeba polubić tę formę pracy i musi ona nam sprawiać choć trochę przyjemności. Tak naprawdę ucząc się programowania codziennie zdobywamy doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości.

One thought on “Jakie cechy powinien mieć dobry programista?

Dodaj komentarz